Hızır Basın

Sayfa Adresi : https://www.hizirbasin.com/haber-detay/1255_hayaller-notalarla-gercege-donustu

YEREL HABERLER

Tümü

HAYALLER NOTALARLA GERÇEĞE DÖNÜŞTÜ

(18 Ay, 5 Gün önce) 0 Yorum
Çocukların hem sanatı sevmesi hem de yaşayarak öğrenmesi hayaliyle yola çıkan ve bu amaçla yoluna devam eden Narlıdere Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası, sahne performanslarıyla büyülüyor. Dünyaca ünlü bestecilerin eserlerini, profesyonelce çalabilen orkestra, müzik otoriteleri ve sanatseverlerin takdirini topluyor. 2019 yılında Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin’in hayali olarak yolculuğuna başlayan ‘Çocuk Senfoni Orkestrası’, 20 Nisan’da vereceği büyük konsere hazırlanıyor.

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, göreve gelmesiyle birlikte ilk iş olarak ‘Hayalim’ dediği ‘Çocuk Senfoni Orkestrası’nı kurdu. Çocuklara sanatı sevdirmek amacıyla kurulan Narlıdere Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası, sanat yolculuğuna 2019 yılında çıktı.
Orkestra, yapılan seçmelerin ardından yaşları 8 ile 18 arasında değişen 70 çocuk ile serüvenine başladı. Sanat Yönetmenliğini Dilek Rodos’un üstlendiği, şefliğini ise Tulio GagliardoVaras’ın yaptığı orkestra, ilk konserini 2019 yılının Aralık ayında seçkin bir topluluğa verdi.

 


SEÇMELER YAPILDI


Adının geniş kitleler tarafından duyulmaya başlanmasıyla birlikte Narlıdere Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası, sanatseverler tarafından büyük ilgi görmeye başladı. Ardı ardına konserlerine devam Çocuk Senfoni Orkestrası, son olarak geçtiğimiz ekim ayında Foça Kent Meydanı’nda ve aralık ayında Narlıdere Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde unutulmaz konserlere imza attı. Geçtiğimiz şubat ayında yapılan seçmeler ile orkestranın 2022 kadrosuna yeni genç yetenekler katıldı.

 

BÜYÜK KONSERE HAZIR


Narlıdere Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında 2022 yılının ilk büyük konserini vermek için hazırlıklarını sürdürüyor. Her biri birbirinden yetenekli çocuklardan oluşan orkestra 20 Nisan akşamı Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde (AASSM) özel bir konser verecek.

 


‘KONSERVATUVARDAN FARKI YOK’


Narlıdere Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası Sanat Yönetmeni Dilek Rodos, “Çocuklarımızı ve gençlerimizi sanatla buluşturuyoruz. Bizim için çok değerli bir proje. Orkestramızın üyelerinin büyük bölümü, daha sonrasında eğitim hayatına konservatuvarlarda devam ediyor. Orkestramızın, yetişkin orkestralarından hiçbir farkı yok. Sanatla ilk kez tanışan çocuklarımız buradaki tecrübeleri ile güzel bir alt yapıya sahip oluyor” dedi.

 


‘HAYALLERİMİZ BÜYÜK’


Çocuk Senfoni Orkestrası’nın prestij projesi olduğunu belirten Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, “Sanat, bireylerin gelişiminde çok önemli bir yere sahip. Sanat ile iç içe yaşayan toplumların hayata bakış açısı daha farklı oluyor. Çocuklarımıza hem sanatı sevdirmek hem de böylesine özel bir senfoni orkestrasını Narlıdere’ye kazandırmak istedik. 2019’da çıktığımız bu yolculuk, her geçen gün daha geniş kitlelere yayılıyor. En büyük
hayalim, çocuklarımızın yurt dışında birbirinden önemli salonlarda konser vermeleri. Şimdi önümüzde 20 Nisan’da yapılacak olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Konseri var. Dünyada çocuklara ait olan tek bayramda bizim kendi çocuklarımız, konser verecek. Her biriyle tek tek gurur duyuyorum” diye konuştu.

 

 


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

0
0
0
0
0
0
0

YORUM YAZ

YORUMLAR

Bu habere daha önce yorum yapan olmadı.
Şimdi ilk yorumu sen yaz.!
ARŞİV
KARİKATÜR KÖŞESİ
ANKETLER
Serdar SANDAL 'DAN memnun musunuz?
Bu ankete toplam 1 kişi katıldı.