Hızır Basın

Sayfa Adresi : https://www.hizirbasin.com/haber-detay/1256_foca-eski-belediye-baskani-nihat-dirim-vefat-etti

YEREL HABERLER

Tümü

FOÇA ESKİ BELEDİYE BAŞKANI NİHAT DİRİM VEFAT ETTİ

(18 Ay, 5 Gün önce) 0 Yorum
İzmir’in turistik İlçesi Foça’nın eski Belediye Başkanı Nihat Dirim 63 yaşında vefat etti. Geçtiğimiz ay Barış Belediyeciliği Emek Ödülü verilen Dirim bir süredir mücadele ettiği amansız hastalığa yenik düştü.

Nihat Dirim 1989 – 1999 yılları arasında Foça Belediye Başkanlığı yaptı. Kente kazandırdığı pek çok değerin yanı sıra Türk Yunan ilişkilerinin gergin olduğu bir dönemde iki halk arasında kurulmasına katkı verdiği sıcak ilişkiler ve mübadillerin aynı isimle kurduğu kentler arasında kurduğu bağlantılarla  başkanlığından sonraki yıllarda da kendisinden övgüyle söz ettirdi.  Dirim’e bu çabalarından dolayı 17 Şubat 2022 tarihinde Foçada düzenlenen törenle Ege Barış ve İletişim Derneği ‘nin Barış Belediyeciliği Emek Ödülü verildi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer  ve eski Dikili Belediye Başkanı Osman Özgüven’in ödülü takdim ettiği törende Nihat Dirim’de belediyecilik ve yönetim de demokrasiye verdiği önemi anlatan bir konuşma yapmıştı.

 

Foça’da ki evinde vefat eden Nihat Dirim’in cenazesinin yurtdışında bulunan oğlunun dönüşüne bağlı olarak (4 Nisan Pazartesi yada 5 Nisan Salı günü) defnedileceği, tarihin kesinleşmesinin ardından ailesi tarafından açıklama yapılacağı bildirildi.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

0
0
0
0
0
0
0

YORUM YAZ

YORUMLAR

Bu habere daha önce yorum yapan olmadı.
Şimdi ilk yorumu sen yaz.!
ARŞİV
KARİKATÜR KÖŞESİ
ANKETLER
Serdar SANDAL 'DAN memnun musunuz?
Bu ankete toplam 1 kişi katıldı.