Hızır Basın | Haber | Son Dakika | Haberler | İzmir - Türkiye

Sayfa Adresi : https://www.hizirbasin.com/haber-detay/1265_cezaevinde-3-pkk-li-mahkum-memurlara-saldirdi

GÜNDEM

Tümü

Cezaevinde 3 PKK'lı mahkum memurlara saldırdı

(20 Ay, 3 Gün önce) 0 Yorum
Ağrı'da yaşanılan olayda ceza infaz kurumunda sayım yapıldığı sırada mahkumların memurlara saldırdığı öğrenildi.

CTE'den yapılan yazılı açıklama: Bazı basın-yayın kuruluşlarında ve sosyal medya platformlarında yayınlanan, “Patnos L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda 3 tutuklu gardiyanlar tarafından darp edildi, 2 tutuklunun kolunda kırık, kafalarında ise darp izi olduğu” haberlerine ilişkin kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla basın açıklaması yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

 

Patnos L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda PKK terör örgütü mensubu hükümlü/tutukluların barındırıldığı odaya sabah sayımı için gidildiği, odada bulunan hükümlü/tutukluların görevli personellere sayım vermeyeceklerini söylediği, personele mukavemet göstererek görevlerini yapmalarına engel oldukları, tekme ve yumruk atmak suretiyle saldırıda bulunulduğu, slogan attıkları ve oda havalandırmasındaki karo taşlarını sökerek kapılara vurdukları anlaşılmıştır.

 

Söz konusu iddialar; kurumlarımıza ve personelimize yönelik kamuoyunda olumsuz algı oluşturma amacını taşımakta olup, iyi niyetten uzak ve gerçek dışıdır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

0
0
0
0
0
0
0

YORUM YAZ

YORUMLAR

Bu habere daha önce yorum yapan olmadı.
Şimdi ilk yorumu sen yaz.!
ARŞİV
KARİKATÜR KÖŞESİ
ANKETLER
SERDAR SANDAL'DAN MEMNUN MUSUNUZ?
Bu ankete toplam 2 kişi katıldı.