Hızır Basın | Haber | Son Dakika | Haberler | İzmir - Türkiye

Sayfa Adresi : https://www.hizirbasin.com/haber-detay/1266_cezaevleriyle-ilgili-cikan-haberleri-ozel-bir-ekip

YAŞAM

Tümü

Cezaevleriyle ilgili çıkan haberleri özel bir ekip araştırıyor

(1 Yil, 11 Ay önce) 0 Yorum
Ceza infaz kurumları ile ilgili sosyal medya ve bazı basın yayın organlarında çıkan iddiaları araştıran özel ekip basın açıklamaları ile iddialara aynı gün cevap ediyor.
Cezaevleriyle ilgili haber ve iddialar için Bakanlıkta özel ekip kurulduğu öğrenildi. Twitter başta olmak üzere sosyal medya paylaşımlarını, basında yer alan haberleri sürekli tarayan ekip, terör örgütlerinin algı oluşturmaya yönelik gerçek dışı iddialarının ve iftiraların tespitini de yaptığı öğrenildi. Bilindiği üzere Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın göreve başlamasıyla birlikte yeni ekip kurularak cezaevleriyle ilgili iddialara ilişkin ayrıntılı açıklamalar yapılmaya başlanmıştı.

 
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE) ile Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği görevlilerinden oluşan özel ekip, sosyal medya paylaşımlarını ve basında yer alan haberleri günlük olarak tarıyor. İddiaların içeriğini öğrenmek için ilgili cezaevleriyle irtibat kuruluyor ve kapsamlı bilgi alınıyor. Bilindiği üzere sosyal medyada terör örgütlerinin ciddi bir örgütlenmesi mevcut.
 
 

Adalet Bakanı, Ankara Açık Cezaevinde katıldığı iftar programında, infaz ve koruma memurlarının, cezaevi yönetimlerinin iftiralarla karalanmaya çalışıldığına dair haberlerin hemen hemen her gün yapıldığına belirtmişti. Bilindiği üzere sosyal medyada yer alan iddiaların yüzde 99’a yakın bir kısmı yalan ve iftiralardan oluşuyor.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

0
0
0
0
0
0
0

YORUM YAZ

YORUMLAR

Bu habere daha önce yorum yapan olmadı.
Şimdi ilk yorumu sen yaz.!
ARŞİV
KARİKATÜR KÖŞESİ
ANKETLER
SERDAR SANDAL'DAN MEMNUN MUSUNUZ?
Bu ankete toplam 2 kişi katıldı.