Hızır Basın | Haber | Son Dakika | Haberler | İzmir - Türkiye

Sayfa Adresi : https://www.hizirbasin.com/haber-detay/244_oyku-orakci-yazdi-tesekkur-ederim-

KÜLTÜR SANAT

Tümü

ÖYKÜ ORAKÇI YAZDI... ''TEŞEKKÜR EDERİM''

(1 Yil, 3 Ay önce) 0 Yorum

                            
                 En son, ne zaman uzunca baktınız aynaya? Kendinizle başbaşa kalıp, yüzünüzdeki en belirsiz çizgiyi görebilecek kadar, gözlerinize bakarak kalbinizi konuşturacak ,bu yüzleşmeden kaçmayacak kadar.En son ne zaman görüştünüz kendinizle.Sizinle siz arasında ayna olmayacak kadar.En son ne zaman görüştünüz kendinizle? 


                 Bu aralar, Sonbahar geçiyor ömrümüzden.Daha doğrusu; ömrümüzden,bir sonbahar daha eksiliyor.Sizce kaç sonbaharımız var? Kaç kez daha sarılabiliriz, kaç kez daha dertleşebilir, duygusal olarak yükünü azaltabiliriz sevdiklerimizin, kaç kez daha uzun, neşeli sofralarda en sevdiğimiz  şarkıları birlikte söyleyebiliriz? Kendimize kaç hediye daha alabiliriz? Denizin mavisini kaç kez daha seyredebiliriz?


                     Çocukken, oyunu bırakır, gözlerimi denize teslim ederdim .Gemiler geçerken, adada kurtarılmayı bekleyen biri gibi heyecanla el sallardım.Uçan martılara bakar, güneşe aldırmaz, gün bitmesin isterdim.Ne zaman uzunca aynaya baksam, bir bankta iyot kokusuyla,derin derin nefes alırım.O gemi, ne zaman gelir bilmiyorum ve heyecanla gidermiyim onuda  bilmiyorum.Bildiğim tek şey, şimdi ve her an benim! ve hayat ; bana cömert davrandığın için sana teşekkür ederim.

    

                                                      Öykü Orakcı 


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

0
0
0
0
0
0
0

YORUM YAZ

YORUMLAR

Bu habere daha önce yorum yapan olmadı.
Şimdi ilk yorumu sen yaz.!
ARŞİV
KARİKATÜR KÖŞESİ
ANKETLER
SERDAR SANDAL'DAN MEMNUN MUSUNUZ?
Bu ankete toplam 2 kişi katıldı.