Hızır Basın

Sayfa Adresi : https://www.hizirbasin.com/haber-detay/727_seferihisar-belediyesi-nden-kadinlara-oz-savunma-e

SPOR

Tümü

Seferihisar Belediyesi'nden kadınlara "Öz Savunma" eğitimi

(1 Yil, 7 Ay önce) 0 Yorum
Seferihisar Belediyesi, kadınlara ve çocuklara karşılaşabilecekleri şiddet olaylarında fiziksel öz savunma geliştirebilmeleri amacıyla “Öz Savunma” eğitimi başlattı.

Seferihisar Belediyesi Taekwondo Salonu’nda başayan eğitim kadınların kendilerini güvende hissetmelerini desteklemek amacıyla ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.

 

 

Taekwondo Antrenörü Sabah Vural tarafından verilen eğitimin ilk bölümünde ısınma ve açma germe hareketleri, ikinci bölümünde ise öz savunma teknikleri öğretiliyor.

 

Eğitim sonrası kendilerini psikolojik olarak çok iyi hissettiklerini söyleyen kadınlar kendilerine böyle bir imkan sağlayan Belediye Başkanı İsmail Yetişkin ve antrenör Sabah Vural’a teşekkür etti.

 

“ÖZGÜVEN AŞILIYOR”

 

Seferihisar Belediyesi Spor Birimi’nde görevini sürdüren Taekwondo Antrenörü Vural “Temel olarak savunma tekniklerini öğretiyoruz. Örneğin sokakta birisi taciz ettiğinde, sarıldığında, üstüne çıktığında veya benzer durumlara yönelik çözümler üretmeye çalışıyoruz. Kadınların küçük yaştan itibaren kendilerini savunmaları gerektiğine inanıyorum. O özgüvene sahip yetişmeleri gerektiğine inanıyorum” dedi.

 

Kadınların özgür ve güvende olduğu bir gelecek için çalıştıklarını ifade eden Başkan Yetişkin, “Seferihisar Belediyesi olarak kadınlarımızı eğitim, sanat, spor gibi alanlarda daha fazla yer almaya teşvik etmek için projeler geliştiriyoruz. Köylerimizde başladığımız klinik pilates eğitimlerimize devam ettiğimiz gibi kadınlarımızın karşılaşabileceği herhangi bir tehlikeye karşı öz savunma eğitimlerine de başladık. Kadınlar için yaşam hakkının güvence altına alındığı, eşit, adil, özgür bir düzen kurulana dek mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

 

Başvurmak isteyen vatandaşlar Seferihisar Belediyesi Spor Birimi’ne ulaşarak detaylı bilgi alabilir.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

0
0
0
0
0
0
0

YORUM YAZ

YORUMLAR

Bu habere daha önce yorum yapan olmadı.
Şimdi ilk yorumu sen yaz.!
ARŞİV
KARİKATÜR KÖŞESİ
ANKETLER
Serdar SANDAL 'DAN memnun musunuz?
Bu ankete toplam 1 kişi katıldı.